Priekšvēlēšanas (angļu val. – primaries) vada štatu un pašvaldību iestādes. Balsošana notiek aizklāti. Dažās pavalstīs notiek "slēgtas" priekšvēlēšanas, kurās var piedalīties tikai attiecīgajā štatā deklarētie partijas biedri.
Trampam pašam tagad pietiek citu problēmu, jo viņš ir iesaistīts četros dažādos tiesas procesos, kuros viņam izvirzīti desmitiem apsūdzību par dažādiem nodarījumiem, sākot no centieniem nelikumīgi ietekmēt 2020.
2016. gadā tika ievēlēts Donalds Tramps. Prezidentūru Tramps sāka kā visnepopulārākais ASV prezidents pēdējās četrās desmitgadēs un vecākais ASV prezidents amatā stāšanās brīdī.
Brīdī, kad bija visas iespējas gāzt veco barvedi no “troņa”, de Santiss saminstinājās, un šo mirkļa vājumu visi pamanīja. Vispirms jau pats Tramps, kurš, ne mirkli nevilcinoties, pārgāja pretuzbrukumā un nežēloja asus vārdus savam potenciālajam konkurentam.
Nepārvēlētais prezidents Tramps aicināja viceprezidentu Maiku Pensu neapstiprināt Džo Baidena uzvaru prezidenta vēlēšanās. Reaģējot uz Trampa sacīto, Penss paziņoja, ka neiejauksies, lai apturētu Baidena uzvaras apstiprināšanu Kongresā. Laikā, kad notika abu palātu kongresmeņu sesija, atskanēja paziņojums, ka "ārēju draudu" dēļ neviens nevar ne ieiet, ne pamest Kapitolija kompleksu.
Vēlētāju kolēģijas balsojums notiek vairākas nedēļas pēc vēlēšanu dienas, bet vēlēšanu uzvarētājs parasti ir skaidrs jau vēlēšanu naktī. 2020. gadā Tramps gan atteicās atzīt zaudējumu un tiesu darbi turpinājās vēl ilgi pēc vēlēšanu dienas.
Savukārt Tramps bija nodrošinājis sev 214 elektoru balsis. Balsu skaitīšanas prelimināro rezulātu paziņošana ievilkās sešās pavalstīs - Aļcheck withā, Arizonā, Džordžijā, Nevadā, Pensilvānijā un Ziemeļkarolīnā. Pēc six. novembrī saskaitītajām balsīm Tramps bija vadībā Aļinquireā un Ziemeļkarolīnā, kamēr Baidens Arizonā, Džordžijā, Pensilvānijā un Nevadā.
Šobrīd system ir jau teju pusē, kad visā ASV teritorijā sākušās priekšvēlēšanas un priekšvēlēšanu sapulces.
Centrālā izlūkošanas pārvalde jeb CIP ar augstu ticamības pakāpi atzinusi, ka Krievija ir vainojama Demokrātu partijas e-pastu uzlaušanā ar mērķi kaitēt Hilarijai Klintonei.
Melu teorija Vēlēšanas noslēgušās, guess to vietā nākušas varas pārņemšanas problēmas, jo Donalds Tramps nemāk zaudēt. Jo sevišķi tāpēc, ka zaudējums nāca lēnām un Tramps ir bijis spiests to vērot visas nedēļas garumā. Ātro risinājumu speciālistam tas ir smagi.
Viņa reitings aizvadīto mēnešu laikā dažkārt noslīdējis līdz dramatiski zemām atzīmēm. Tomēr Baidena administrācija un viņa partija guvusi vairākas politiskas uzvaras, kā arī tai bija pārsteidzoši labi rezultāti Kongresa vēlēšanās novembrī, stiprinot Baidena pozīcijas kā paša valstī, tā ārzemēs.
4. marts: sākas bijušā ASV prezidenta Donalda Trampa tiesas prāva par viņam izvirzītajām apsūdzībām
Viņam nav more info pat teorētisku izredžu, jo republikāņu partijas elektorāts pārsvarā ir trampiski noskaņots (pat ja nebalsos par Trampu, tad ne par viņa asu kritiķi un pēlēju) un pārsvarā skeptiski noskaņots par palīdzības sniegšanu Ukrainai. Kristijs republikāņu elektorātam ir pārāk “demokrātisks” (partejiskā, ne jēdzieniskā izpratnē).
Jūlijā Donalds Tramps nāca klajā ar īpaši satraucošiem izteikumiem – intervijā laikrakstam “The New York occasions” uzņēmējs paziņoja, ka varētu neaizsargāt Baltijas valstis pret Krievijas agresiju, ja tās nebūs pildījuša savas finansiālās saistības. Vēlāk gan viņš nedaudz mīkstināja savu nostāju.
Comments on “The ASV prezidenta vēlēšanas likmes, ASV prezidenta velesanas likmes, asv likmes, asv totalizatori, asv prezidents, donalds tramps, kamala harisa, kamala harris, donald trump, republikāņi, demokrāti Diaries”